4 Şubat 2010 Perşembe

TAKI'ntılar 2


Aslında bu tarz takıları çok yayınlama taraftarı değilim..Blogumda herkesin yapabileceği malzemesi kolay bulunabilir takılar göstermek istiyorum fakat eğer ki bana takılacaksanız(!) biraz kıl testere kullanmaya başlamanız gerekecek:)Neyse bu başlangıcımız olsun diğer sefere hazırlıklı olun:)Bu kolyede ben bakır kullandım ama tercihe göre sarı(pirinçe benzer bir metal) veya gümüş de kullanabilirsiniz.Diğer kısımlar ise Taktakale'den aldığım aparatlar.
MALZEMELER;


Başlamadan önce belirteyim ki bu kolye 3 ayrı ana parçadan oluşuyor.
1.si bakır olan ve testereyle kesme işlemini yaptığımız kısım..Testereyle kesmeye başlamadan önce bakırın düz ve pürüzsüz olduğuna emin olun.Daha sonra size aşağıda verdiğim deseni bir kağıda çizerek bakırınızın üstüne yapıştırın ve kuruduktan sonra kesmeye başlayın.(ben deseni ayrı 3 parça olarak kesip birleştirmeyi tercih ettim,isterseniz bir bütün olarak da çalışabilirsiniz)

2.si hareket vermesi açısından halka eklediğim ortanca bölüm


Ve 3.sü de alpaka ve turkuaz birleşimiyle kolyemi tamamladığım kısım.
Kesme kısmını şu an anlatamasam bile diğer kısımların birleşiminden bahsediyim;
Gerekli olan malzemeleri yukarıda vermiştim.Sol taraftakiler ise birbirine eklememiz gereken kısımların birleşmiş hali.ilk olarak küçük topları halkamıza geçirdikten sonra diğer büyük aparatı da geçirip sağ ve sola 20şer büyük halka takıyoruz.

Diğer bir tarafta da sallantılı parçamıza,turkuaz taşlarımızı ve uzayan zincirimizi takıyoruz.Bu işlemi tamamladıktan sonra halkalarla yaptığımız 2. yani ortancı kısımla birleştiriyoruz...

VE İŞTE SONUÇ.....

13 yorum:

DenDenAk dedi ki...

Çok beğendim ama mankenin çok hoş olsa da kolyeyi tam göstermemiş. Ellerine sağlık

FATOJ dedi ki...

evet yaaa göstermedi ama uzunluğu anlaşılsın diye kullandım,normalde odamda kullandığım dekoratif kadın büstü:)

DenDenAk dedi ki...

Bende çok beğendim mankenini.

MARİFETLİ PERİ dedi ki...

Muhteşem, çok beğendim. Ellerine sağlık. Bekliyordum senden bu güzellikleri gerçi. Paylaşmaya devam canım.
Fotoğraflarını etiketlemeni öneririm. Yoksa başka sitelerde, kendi adreslerini eklemiş şekilde okuyabilirsin yazılarını :(

FATOJ dedi ki...

çok teşekkür ederim devamı gelecek tabii ki de.
evet sanırım etiketlesem iyi olacak sağol.

Evimin İncileri Belgin dedi ki...

Hayatım takıtasarımların harika ellerine sağlık. Mankennide sizmi yaptınız? Ayrıca en kısa zamanda resimleri etiketlendirmenizde yarar var ne olur ne olmaz tebbirli olmak lazım.

Güzellikler içinde hafta sonu geçirmenizi diliyorum sevgiyle kalın....

FATOJ dedi ki...

çok teşekkürler,mankeni ben yapmadım ama biraz zorlasam elimden o da çıkar sanırım:)
Resimleri etiketlendirmem için bildiğiniz bir program var mı?

MARİFETLİ PERİ dedi ki...

Fatoj'cum ben vereyim cevabı. En azından benim kullandığımı söyleyeyim ki bir çok kişi bunu kullanıyor. Picasa diye bir program var. Hem fotoğrafları arşivliyor, hem de düzenleyebiliyorsun. Metin ekleme kısmından istediğin gibi boyutunu, fontunu ve rengini ayarlayarak ekleyebilirsin. Hatta fotoğraflarına efektler ekleyebilir onları düzenleyebilirsin. Bir özelliği de oradan direk bloguna gönderebilir, taslak olarak kaydedip istersen sonradan yayınlayabilirsin.
Anlatabildim umuyorum. Sormak istediklerin olursa bilgim ölçüsünde yardım etmeye çalışırım canım.

FATOJ dedi ki...

çok teşekkür ederim hemen indiriyorum;)

Bizim Gibiler dedi ki...

Çok gösterişli ve şık bir tasarım olmuş, bayıldım:) Diğer tasarımların da öyle hepsi birbirinden özgün, çok yaratıcısın.
Resimlerin üzerine yazı yazmak için ben de PhotoScape kullanıyorum. Kullanımı basit ve Türkçe olduğu için onu tercih ediyorum.

FATOJ dedi ki...

sıradan şeylerden ziyade farklılığı seviyorum teşekkürler.picasayı denedim sevdim açıkcası sıkılana kadar bi süre idare eder beni:)

alanay dedi ki...

KOLYE SON DERECE ZARİF VE ŞIK OLMUŞ .ELLERİNİZE SAĞLIK...

Beril Üzüm Yamaç dedi ki...

Merhaba, blogunu cok begendim uyenim senide beklerim bloguma :)